filesell

آخرین ارسال ها -

خودرو ایران خودرو Runna LX دنده ای سال 1396

خودرو ایران خودرو Runna LX دنده ای سال 1396

خودرو ایران خودرو Runna LX دنده ای سال 1396

خرید با تخفیف

با نصب افزونه مخفیف و خرید از دیجی کالا ، تا سقف ۱۵۰ هزار تومان در هر کالا تخفیف بگیرید

خرید با مخفیف

اصرار «ایران‌خودرو» برای تولید سومین خودروی ملی به تولید «رانا» انجامید. باوجود اینکه رانا روی پلتفرم پژو 206‌ با نام‌ «‌X12» ساخته شده و بسیاری از بخش‌های آن از این خودرو الگوبرداری شده، با این‌حال به‌عنوان یک خودروی ملی شناخته می‌شود. تولید رانا از زمان پرده‌برداری ناخواسته از آن تا هنگام ورود به بازار و خیابان‌ها چندین سال به‌طول انجامید؛ طوری که قرار بر این بود رانا تا سال 89 در حجم به نسبت قابل‌توجهی تولید شود، اما با این‌همه، وقفه‌هایی در این پروژه به‌وجود آمد و درنهایت هم این خودرو با چندین برابر قیمت وعده داده شده در زمان معرفی به‌دست خریداران رسید. طراحی رانا در میدان مقایسه با ناپدری‌اش، یعنی 206، بسیار به‌روزتر و به خودروهای امروزی اندکی نزدیک‌تر است، با این همه فضای داخلی آن و متریال استفاده شده در کابین به ‌نسبت پژو 206 -حداقل از ظواهر امر - در سطحی پایین‌تر قرار می‌گیرد. هرچند که این موضوع می‌تواند توجیحی تلویحی به‌دلیل اختلاف قیمتی 206 صندوق‌دار و رانا داشته باشد. آنچه‌که در وضعیت کنونی، رانا را گزینه‌ای پیشنهادی برای خرید می‌کند، برچسب قیمتی این خودرو است که آن را در بازه 25 تا 35 میلیون قرار می‌دهد.

رانا که نمونه‌ی ‌LX‌ آن در این‌جا پیش روی ماست؛ از پیشرانه‌ی وطنی‌ TU5‌ با حجم دقیق 1587 سی‌سی قدرت می‌گیرد. این پیشرانه در چرخش 5800‌ RPM‌ توانایی تولید 105 اسب‌بخار و در دور 4000، 142 نیوتن‌متر گشتاور را دارد و نیرو را از طریق گیربکس پنج سرعته‌ی دستی شرکت نیرومحرکه به چرخ‌های جلویی انتقال می‌دهد. این توان در مواجهه با 1104 کیلوگرم وزن رانا، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش را تا 12 ثانیه و حداکثر سرعت را تا رقم 189 کیلومتر بر ساعت بالا می‌برد.

 • طول
  4292 میلی‌متر
 • عرض
  1934 میلی‌‎متر
 • ارتفاع
  1453 میلی‌‎متر
 • وزن
  1104 کیلوگرم
 • فاصله دو محور
  2445 میلی‌متر
 • حجم مخزن سوخت
  50 لیتر
 • حجم صندوق بار
  400 لیتر
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما