filesell

آخرین ارسال ها -

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 80EQ

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 80EQ

تلسکوپ سلسترون مدل PowerSeeker 80EQ

خرید با تخفیف

با نصب افزونه مخفیف و خرید از دیجی کالا ، تا سقف ۱۵۰ هزار تومان در هر کالا تخفیف بگیرید

خرید با مخفیف

تلسکوپ‌های PowerSeeker گامی بزرگ جهت گشودن شگفتی‌های عالم به روی ستاره شناسان بلندپرواز: این سری از تلسکوپ‌ها برای اولین بار ترکیبی از کیفیت و قدرت را به خریدار عرضه می‌کند. این تلسکوپ قدرتمندترین طراحی را دارد و بادید اپتیکی وسیع باعث می‌شود منجم آماتور علاقه‌مند شود هر گوشه‌ی تازه‌ای از کیهان را رصد کند. این سری هر دو مدل شکستی و انعکاسی می‌باشد. عکس‌های شفافی می‌توان با آن به‌دست آورد. آینه بازتابی نیوتنی با قطر دهانه 5 اینچ دارد و قدرت جمع کنندگی نور در این مدل بیشتر است. این مدل یک سری کامل از عدسی‌های چشمی به انضمام لنزهای 3X بارلو دارد که قدرت رصد را چندین برابر بیشتر از چشم غیرمسلح می‌کند، و یک انتخاب عالی برای نوجوانان و خانواده‌هاست. تلسکوپ Powerseeker 80 EQ  ازنظر توان رصدی در دسته تلسکوپ‌های پرکاربرد طبقه‌بندی می‌شود. قطر عدسی این تلسکوپ 80 میلی‌متر است که باعث می‌شود توان گردآوری نور این ابزار بیش از 130 برابر چشم غیرمسلح انسان باشد. اما مزیت اصلی این تلسکوپ به نسبت انواع مشابه، استفاده از مقر استوایی در طراحی آن است. مقر استوایی این امکان را به رصدگر می‌دهد تا پس از خروج جرم موردنظر از میدان دید (براثر حرکت وضعی زمین) فقط با چرخاندن یک محور (پیچ تنظیم میکرو) بتواند به‌سادگی آن جسم را مجدداً در میدان دید تلسکوپ قرار دهد و تنظیم دوباره آن به‌آسانی انجام شود. از دیگر مزیت‌های این تلسکوپ امکان نصب موتور ردیاب بر روی مقر آن است. با نصب موتور ردیاب، دنبال کردن اجرام به‌صورت خودکار و مداوم انجام می‌شود.

 • نوع اپتیک

  تلسکوپ ها در طراحی های اپتیکی مختلفی ساخته می شوند. به طور کلی می توان آن ها را به سه نوع شکستی (دارای عدسی به عنوان اپتیک شیئی)، بازتابی (دارای آینه به عنوان اپتیک شیئی) و ترکیبی تقسیم کرد. با این حال هر کدام از این ها به زیر شاخه هایی چون شکستی آکروماتیک، شکستی آپوکروماتیک، ماکستوف-نیوتونی، اشمیت-کاسگرین، ماکستوف-کاسگرین و ریچی-کرتین تقسیم می شوند.

  شکستی آکروماتیک
 • وزن کلی تلسکوپ
  8.62 کیلوگرم
 • محدوده قطر دهانه
  بین 80 تا 115 میلی متر
 • قطر دهانه

  قطر دهانه در ابزارهای اپتیکی به قطر آینه یا عدسی شیئی به کار رفته در آن ها گفته می شود. هرچه قطر دهانه بزرگتر باشد، نورگیری ابزار اپتیکی بیشتر است و می تواند رزولوشن بالاتری را ارائه کند.

  3 اینچ
 • محدوده فاصله کانونی
  بین 600 تا 1200 میلی متر
 • فاصله کانونی

  فاصله ی کانونی به فاصله ی نقطه ی کانونی شدن نور از محور اصلی اپتیک کانونی کننده گفته می شود. در لنزهای دوربین های عکاسی مقداری این تعریف و عملکرد پیچیده تر است. با این حال هرچه فاصله ی کانونی اپتیک کمتر باشد، میدان دید وسیع تری را در بر می گیرد.

  900 میلی متر
 • نسبت کانونی

  نسبت کانونی به حاصل تقسیم فاصله ی کانونی اپتیک بر گشودگی دهانه ی آن گفته می شود. هرچه نسبت کانونی کمتر باشد اصطلاحا اپتیک سریع تر و هرچه بیشتر باشد اپتیک کندتر است.

  F/11
 • بیشترین بزرگنمایی کاربردی

  بزرگنمایی در یک اپتیک به نسبت فاصله ی کانونی بیشینه به فاصله ی کانونی کمینه گفته می شود. برای مثال در لنز دوربین های عکاسی، لنز 18-55 بزرگنمایی معادل تقسیم 55 بر 18 یعنی حدود 3.05 برابر می باشد. هرقدر گستره فاصله کانونی بیشتر باشد بزرگنمایی بیشتر است. در ابزارهایی با دو اپتیک کانونی کننده مثل تلسکوپ، بزرگنمایی نسبت بین فاصله ی کانونی اپتیک شیئی بر چشمی است. در میکروسکوپ ها این نسبت عکس می باشد.

  189 برابر
 • بیشترین قدر قابل مشاهده

  میزان روشنایی اجرام آسمانی در علم نجوم با یکایی به نام قدر اندازه گیری می شود. هرچه قدر یک جرم کمتر باشد، آن جرم درخشندگی بیشتری دارد. برای مثال قدر ستاره ی خورشید منفی 21، قدر ماه کامل منفی 12، قدر سیاره ی زهره در پرنورترین حالت منفی 3، قدر ستاره ی نسر واقع 0، قدر ستاره ی شعرای یمانی 1.4 و قدر کهکشان اندرومدا 4.5 است.

  12
 • توان گردآوری نور
  131 برابر چشم انسان